Celoslovenský esperantský kongres 2016

slovenčina   Esperanto   

Celoslovenský esperantský kongres 2016

21.4.-24.4.2016, Nitra


O podujatí

Celoslovenský Esperantský Kongres (TEK) vás pozýva do Nitry!

Esperanto: pestrý jazyk

Stretnutie sa uskutoční od štvrtku do nedele, od 21. do 24. apríla 2016, v Nitre. Hlavnou témou podujatia bude „Nové storočie Svetových Kongresov Esperanta“.

Pracovná podtéma stretnutie bude: UK 2016 v Nitre.

Zúčastnite sa na dôležitom stretnutí a pomôžte oživiť naše hnutie!

SKEF – Slovenská Esperantská Federácia tohto roku organizuje TEK ruka v ruke so SKEJ – Slovenskou Esperantskou Mládežou, tak sa príďte presvedčiť, že mládežníci sú činní, schopní a pripravení na spoluprácu!

Každý tretí rok sa namiesto TERu (Celoslovenké Esperantské Stretnutie) uskutočňuje jeho dôležitejší variant: TEK (Celoslovenský Esperantský Kongres) – s voľbami nového predstavenstva SKEF. A tak bude aj tohto roku. Po demisii Stana Marčeka na post predsedu sú tieto voľby ešte dôležitejšie – aby mohlo organizovanie Svetového Kongresu hladko prebiehať je potrebné aj nové predstavenstvo SKEFu. Organizovanie Svetového Kongresu je tohto roku esenciálnou záležitosťou celého nášho hnutia, preto aj tohtoročný TEK bude organizovaný v kongresovom meste Nitra a bude mať hlavne pracovný nádych, venovaný skoro úplne Svetovému Kongresu. Pozývame všetkých – oboznámiť sa s plánmi na UK ale tiež sa zúčastniť ostatného programu.

Voľby predstavenstva SKEFu sa uskutočnia v nedeľu predpoludním. Naďalej je možné kandidovať do ktorejkoľvek funkcie (podrobnejšie informácie sú v poslednom čísle Esperantisto Slovaka 4/2015).


Tím Esperanto.sk (SKEF | SKEJ)